Dlaczego blog?

Nasza firma zajmuje się na codzień szerokopojętą ochroną danych osobowych. Dostrzegamy potrzebę ciągłej edukacji i zwiększania świadomości w tym obszarze. Nie chodzi  jedynie o wiedzę na temat obowiązków wynikających z RODO, które jest lepszym lub gorszym dokumentem legislacyjnym. Potrzebny jest proces uświadamiania konieczności rzeczywistej ochrony osób, których dane są przetwarzane w wielu firmach i organizacjach.

Zdarza się, że zagadnienie ochrony danych osobowych jest marginalizowane lub niepotrzebnie wyolbrzymiane. W wyniku „RODO-paniki” wiele firm oraz instytucji wykonało wiele działań niepotrzebnych lub nawet absurdalnych, podczas gdy większość firm jeszcze nie pochyliła się nad tematem. Jest wiele do zrobienia w tym temacie. My stosujemy zasadę racjonalności i stopniowego progresu.

Postanowiliśmy, że będziemy nieodpłatnie dzielić się naszą wiedzą, a także kulisami pracy. Mamy nadzieję, że uda nam się utrzymać lekką, zwięzłą i przystępną dla czytelnika formę. W założeniach chcemy uniknąć zawiłego „prawniczego” języka kładąc nacisk na klarowność przekazywanych informacji i swobodny – blogowy styl.

Mam nadzieje, że uda nam się zainteresować Państwa dziedziną ochrony danych osobowych i prawem osób, których dane dotyczą – czyli sprawą która dotyka każdego z nas.

Piotr Sowa